אינטרנט

בלעדי: כל האמת מאחורי בעלי העסקים בישראל שמזרימים לקוחות "נון-סטופ" לעסק כל חודש, ללא שיווק חיצוני

סוכנויות שיווק שמשליכות לנו כסף לפח, פרסום חלש מפה לאוזן ובזבוז כסף על קידום עיוור באינטרנט. בעלי העסקים הקטנים והבינוניים כבר ניסו הכל, אבל כל פעם חזרו למצב של מאבק תמידי ותסכול שלא נכנס מספיק כסף הביתה בסוף חודש. מהצד השני יש את בעלי העסקים שמשגשגים ומנפצים את תקרת הזכוכית שלהם כל חודש מחדש. כששמענו לראשונה על "המדלגים" שחוסכת לבעלי עסקים אלפי שקלים בחודש ומחזירה להם את השליטה על העסק שלהם, החלטנו לצאת ולבדוק מה מסתתר מאחורי "רובין הוד הדיגיטלית":

כנראה שאתם כבר מכירים את זה. בתור בעלי עסקים כבר הבנתם שכדי שהעסק ימשיך להתקיים, שלא לדבר על לצמוח ולשגשג, אתם מוכרחים להצליח ליצור זרם לקוחות קבוע שמגיע אליכם לעסק כל חודש ומכניס לכם כסף הביתה. כמה פעמים כבר קפצו לנו פרסומות ממומנות של איזה "מומחה" שמבטיח להגדיל לכם את העסק ולמשוך עוד לקוחות משלמים, שבפועל? אתם מוצאים את עצמכם זורקים כסף לפח, מבלי באמת להחזיר את ההשקעה. כמו שהבנתם, מיד כשגיליתי על קבוצת "המדלגים" ושמעתי איך הם משנים את חייהם של אלפי בעלי עסקים בישראל ומאפשרים להם להביא בסוף כל חודש יותר כסף הביתה, החלטתי לבדוק מה עומד מאחורי כל העניין, ורציתי להבין מה באמת גורם להבדל בין בעלי העסקים שנראה שהלקוחות "נופלים עליהם משמיים" והופכים לבעלי השליטה בשוק שלהם. התגלית הפילה לי כמה אסימונים וכנראה שגם אתם תופתעו.

מקור: Scream

כשירדתי לעומק העניין וניסיתי להבין באמת מה הגורם שאחראי להבדל הגדול בין בעל עסק שנאבק כל חודש ונלחם כדי לשרוד לבעל עסק שמצליח ליצור את המוניטין החזק שממגנט אליו עוד ועוד לקוחות על בסיס קבוע, באופן לא כל כך מפתיע, גיליתי שהמכשול העיקרי של רוב בעלי העסקים הקטנים נמצא בשיווק שלהם. למרות שבדרך כלל מודעים לבעיה הזו, בעלי העסקים עדיין עומדים כנגד "חומה בלתי חדירה", ועדיין נאבקים על כל לקוח שנתקל בעסק שלהם, גם אם הם לא באמת מעוניינים לעבוד איתו, רק כדי להכניס עוד כמה שקלים. 

רוב בעלי העסקים "זורקים" כסף לסוכנויות השיווק השונות ומסתמכים עליהן שיקדמו את העסק שלהם ויכניסו אותו לתודעת השוק שלהם, מבלי שהם באמת יהיו מעורבים בתהליך השיווק. למרות שיש סוכנויות שיווק שמספקות תוצאות לא רעות לעסקים שעובדים איתם, עדיין קיים פער עצום בין העסקים המצליחים שמשגשגים כל חודש, לבין אלה ש"נלחמים על השאריות". 
בשלב הזה, קבעתי פגישה אישית עם נציג מטעם "המדלגים", על מנת לסדר לי את הראש ולהסביר לי יותר לעומק מה ההבדל בין בעלי עסקים שנאבקים להמשיך במתכונת הזו לאלה שמצליחים להמשיך לשגשג ולצמוח, ומה בדיוק שונה באופן הפעולה של קבוצת "המדלגים". במהלך השיחה המרתקת, כל הערפל החל להתבהר ודעתי הפכה לצלולה הרבה יותר, והחלטתי לשתף אתכם, בעלי העסקים שקוראים את הכתבה הזו עכשיו, בתוצאות פותחות העיניים שקיבלתי, וקיוויתי שתוכלו להפיק מזה את הלקחים ולקחת את העסק שלכם לרמה הבאה שלו:

מה הסיבה לדעתך שרוב בעלי העסקים הקטנים, לא מצליחים לגדול כמו שהם רוצים ונתקעים בתקרת זכוכית?

"דבר ראשון, הרבה בעלי עסקים מתחילים, פונים לסוכנויות שיווק כאלה ואחרות שישווקו אותם בציפייה להתפוצץ מחר בבוקר מרוב לקוחות. זה פשוט לא עובד ככה. מה שבדרך כלל קורה זה שהסוכנויות גובות ריטיינר חודשי על השיווק של העסק, והרבה פעמים קורה מצב שהכסף שהולך לשיווק לא מביא תוצאות מיידיות, והתקציב נגמר והעסק נתקע. החלק היותר משמעותי, הוא שאף סוכנות שיווק לא מכירה את העסק על כל רבדיו, כמו בעל העסק, ולא מוכנה להשקיע את הזמן, היזע והנשמה כמו בעל העסק עצמו. זו הסיבה שכל בעל עסק, לפני שהוא בכלל כזה, הוא משווק."

מה לא בסדר לדעתך בשירותים של סוכנויות השיווק השונות?

"אין שום דבר רע בסוכנויות שיווק, ויותר מזה, יש לא מעט כאלה שעושות עבודה מעולה בקידום העסק, אך יש הרבה חסרונות לבעל העסק שעולות לו בהרבה זמן, כסף ומוניטין יקר. קודם כל, כמו שאמרתי מקודם, מאחר ובעל העסק הוא בעצם בעל העסק, לא רק שאף אחד לא מכיר את העסק שלו יותר טוב ממנו, אלא אף אחד לא יהיה מוכן 'להתאבד' על שיווק העסק שלו כמו שהוא מוכן, מאחר וזה ה'בייבי' שלו. דבר שני ולא פחות חשוב, בתור בעל עסק, אתה חייב לדעת להיות משווק מהטופ. אחרת כל העבודה הקשה שלך, כל הזמן שהשקעת וכל הקשיים שהתגברת עליהם כדי להרים את העסק שלך, לא ישנו כלום כי אף אחד לא מודע אליו, וזה לא משנה כמה טוב או לא טוב המוצר או השירות שלך. דבר שלישי שגם ציינתי מקודם, בתחילת הדרך התקציב הוא מאוד מוגבל בדרך כלל, ולכן לפני שמתחילים 'לשפוך' כסף לסוכנויות שיווק, צריך לוודא שאתה יודע מה הדרך הנכונה לשווק, ויודע להביא לידים ולקוחות באופן צפוי, קבוע ויציב."

הבנתי שחברת "המדלגים" מאפשרת לבעלי עסקים לחסוך אלפי שקלים בחודש ומחזירה להם את השליטה על העסק? מה בדיוק הכוונה?

"אנחנו ב'מדלגים' הבנו שכדי שעסק יצליח להתרומם, ולא משנה איזה עסק ובאיזה תחום, בעל העסק חייב לדעת לשווק אותו כמו שצריך בעצמו, מבלי להסתמך בעיניים עצומות על כל אחד שמבטיח לו שהוא יקח את העסק שלו ל'נקסט לבל'. אז מה שעשינו בעצם, זה אספנו את מומחי השיווק הטובים ביותר, עם הניסיון הרב ביותר ועם תוצאות מוכחות בשטח, והכנסנו את כל הכלים הפרקטיים שכל בעל עסק צריך לדעת, אל תוך הכשרה דיגיטלית מקיפה לשיווק שמיועדת במיוחד לבעלי עסקים ועצמאיים. ככה שהם גם מצליחים לחסוך כמה אלפי שקלים בחודש על סוכנות שיווק שכנראה תעשה עבודה פחות טובה מהם (ואלפי שקלים זה סכום מכריע במיוחד בתחילתו של עסק), וגם הם מקבלים את השליטה על העסק והתוצאות שלהם, מאחר והם בעצמם מייצרים את הלקוחות, ומבינים איך להגדיל את העסק כמו שצריך."

מקור Scream

במה ההכשרה שלכם שונה בדיוק מעוד עשרות הכשרות דיגיטליות ו"מומחים" שמבטיחים לקחת את העסק שלהם לרמה הבאה?

"שאלה מעולה. כמו שאמרתי מקודם, 'מומחי השיווק' שמבטיחים לקחת את העסק שלך לרמה הבאה, בדרך כלל הם סוכנויות שיווק שמבטיחות לעוד עשרות עסקים את אותו הדבר, ככה שהם לא באמת משקיעות את הזמן והאנרגיה שאתה מצפה מהם בתור בעל עסק להשקיע, ואתה רק עוד אחד מיני רבים. ועוד משהו חשוב, אנחנו הכשרה דיגיטלית, ורוב ההכשרות הדיגיטליות בחוץ בדרך כלל מועברות על ידי משווקים טריים שהצליחו לשווק מוצר או שניים ועשו רווח מסוים, וישר באים ללמד אחרים. מה שאנחנו עשינו, וזו באמת נקודה סופר חשובה, היא איחדנו כוחות. המרצים שהכשרה שלנו מגיעים משתי חברות: חברת 'אימפרוב', שמייצרת מותגים בדיגיטל על ידי שיווק דיגיטלי, וחברת 'WONDER' שמתמחה בקידום ממומן בתקציבים של 5 ספרות ומעלה בחודש, גם כן למותגי ענק."

אז מה אתם מלמדים בדיוק, שיווק דיגיטלי?

"בגדול כן. אם להיות ספציפיים, אנחנו מתמחים בפרסום וקידום ממומן בפלטפורמת גוגל, שזו פלטפורמת החיפוש החזקה ביותר בעולם לקידום עסקים, מאחר שאנשים תמיד יחפשו פתרונות לבעיות שלהם, וברגע שיכנסו לחפש בגוגל, העסק שלך זה העסק הראשון שהם יראו. בין היתר אנחנו מלמדים יצירת קמפיינים, יצירת מודעות וקופירייטינג, אסטרטגיה שיווקית לפרסום בגוגל, כלים ושיטות פרסום מתקדמות ועוד.."

וזה מתאים לכל בעל עסק בעצם? או שצריך להגיע מתחום מסוים או עם ידע כלשהו?

"ממש לא צריך להגיע עם ידע קודם או ניסיון, יותר מזה, ההכשרה בנויה במיוחד לאנשים שאין להם שום ידע או ניסיון, פשוט מאוד כי לרוב באמת אין! אנחנו מלמדים את בעל העסק ממש מא' ועד ת' איך לשווק את העסק שלו כמו מומחה ולהשיג תוצאות בשיווק, בחשבון הבנק ובכיס. ההכשרה מתאימה לכל בעל עסק שמרגיש שהוא יכול להוציא מהעסק שלו הרבה יותר והפוטנציאל עוד לא ממומש, וזה ממש לא משנה מאיזה תחום הוא מגיע, כי אחרי הכל, כל עסק בלי שיווק, הוא עסק מת."

מה קורה עם נרשמתי להכשרה ואני לא מרוצה?

"בחברת 'המדלגים' יש לנו כבר מעל ל- 10,000 תלמידים ובעלי עסקים מרוצים ושביעות הרצון רק הולכת ומשתפרת. בכל מקרה, ההכשרה שלנו מותאמת לחסרי ניסיון ומאחר והיא דיגיטלית ובנויה משיעורי וידאו מוקלטים, ניתן לצפות בה שוב ושוב עד שמצליחים להבין את החומר."

מקור Scream

ממה אתה יכול להזהיר את בעלי העסקים שקוראים את הכתבה עכשיו מבחינת שיווק העסק שלהם?

"קודם כל, תמיד תדעו לשווק. תזכרו שלפני שאתם בעלי עסקים, אתם משווקים, במיוחד אם אתם רוצים שהעסק שלכם יצליח וישגשג ולא ייתקע תחת תקרת זכוכית משוריינת. דבר שני, אם אתם כן בוחרים ללכת ולעבוד עם סוכנות שיווק למרות מה שקראתם, תוודאו שאתם בוחרים בסוכנות שיווק עם קבלות, מקצועית שיודעת מה היא עושה, ותוודאו שהיא שמה אתכם ואת העסק שלכם בעדיפות ראשונה, לא משנה איך, תדאגו שזה יקרה. דבר אחרון, לעולם אל תנסו לשווק לבד את העסק שלכם אם אתם לא יודעים איך ובחיים לא למדתם שיווק ופרסום ממומן. זו טעות פטאלית שתעלה לכם המון כסף, אנרגיה, מוטיבציה ורצון להמשיך עם הביזנס שלכם."

תודה שהקדשת מזמנך, איך אפשר לראות עוד במה מדובר אם מישהו מקוראינו מתעניין בללמוד שיווק אצל "המדלגים"?

"אני אתן לך קישור מיוחד שתוכל לתת לקוראים. בקישור הם יגיעו לעמוד שלם שמסביר בדיוק ובצורה הרבה יותר מפורטת איך אנחנו ב'מדלגים', מאפשרים לבעלי עסקים לחסוך אלפי שקלים כל חודש ומעניקים להם שליטה מוחלטת על העסק שלהם, הלקוחות וההכנסה שלהם. דרך אגב, בקישור שאני אביא לך, יש הנחה מיוחדת למי שהקדיש מזמנו לקרוא את הכתבה, והוא יוכל לנצל אותה כל עוד היא תקפה ורלוונטית. תודה לך על הזמן שלך."

*לחץ כאן לקבלת הנחה מיוחדת לקוראי הכתבה.*

מעיין כהן

מעיין כהן, המכונה גם כ"יורש הקופירייטינג בישראל", בן 23 – כבר הספיק לעבוד עם כמה מהחברות המצליחות בארץ בתחום הדיגיטל בתור קופירייטר ומשווק דיגיטלי, סיפק שירותי קופי לאנשי השיווק המובילים בארץ וייעץ לחברות ובעלי עסקים דיגיטליים לגבי קופירייטינג ואסטרטגיות שיווקיות.

כתבות קשורות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button