צבא וביטחון

איך מתכוננים ליחידות העלית ומי הם הגוף הנכון לעשות זאת לצידם.

כבוגר סיירת מטכל וכמי שמגבש מעל אלפי מלשבי"ם בשני שלבי מיון משמעותיים ביניהם יום סיירות וגיבוש היחידה, נחשפתי לסוג אחד של מתגבשים שהצליחו להפתיע את כולנו.

להפתיע את מגבשי יחידות העלית, מעניין, במה זה התבטא?

אני מדבר איתך על מלשבי"ם ששיקפו מכלול שלם של הקריטריונים אותם ביקשנו ועשו זאת בצורה יוצאת דופן ולצד ביטחון עצמאי גבוה מהרגיל. 

זה התחיל במלש"ב אחד לפני כעשור והיום מדובר במאות שפוקדים את סף דלתינו ואנחנו שהחלטנו לברר מי הוא אותו גוף מיוחד, וחלקנו שהחלטנו להפוך לחלק, ואני כמובן מהחלוצים שבהם

ומה מצאתם שכל כך סחף אתכם עד לכדי שהצטרפתם דווקא אליהם ?

כל המהלך התחיל בכך ששאלנו את שם אותו הגוף ממנו הגיעו ומשם התגלגלנו למייסדם, המנכל העומד תחתיו וחשיפה למערך שכזה אותו לא ראינו בעבר. 

מערך מושלם שתוחם בתוכו ארבע אגפי פעולה שיחד הרכיבו קורס הכנה מנפה אותו מובילים לא אחרים ממגבשי יחידיות העלית ובצוותים ייעודים לשם התאמת המשתתפים למטרות אותן הציבו, לעניינו סיירות העלית והיחידות המיוחדות וההתנדבותיות.

ומה שהבדיל אותם מכל שאר החוגים שמתקיימים אחה"צ בראש ובראשונה הייתה התפיסה שלהם, הקווים המנחים אותם והרצינות אותה ביקשו ממשתפי התוכנית לשקף, נערים בגיל ההתבגרות שהתחייבו להתבטל בפניהם ובמטרה להכיל את הכלים שימקסמו את יכולות הפרט והכלל שלהם כאחד.

הכנה ליום סיירות
צלמת עדי אבלס

אם כך , אשאל אותך בשבילם, למה לי כנער שמכוון גבוה להיכנס להליך כל כך טובעני בזמן שלפני אלטרנטיבות אחרות של כושר קרבי 

אם אתה נער שמכוון גבוה, נער שמכיר כמה הוא שונה, ראוי ונכון מאחרים, אתה תבקש להבטיח את עתידך בשורותיהם של היחידות המדוברות וזו תעשו רק לצידם. 

אין ספר שישנם שלל חוגי כושר קרבי, אבל לא כאן, כאן מדובר בחברת להכשרות ביטחוניות וכושר קרבי מבודלת אשר ייסדה ענף הכנה עצמאי בו עומדת לבדה, חברה שמסוגל להתחייב ולהבטיח את עתידם ודווקא ביחידות הספציפיות אליהם כיוונו, חברה שעובדת לפי מעטפת  מדוייקת, מבוקרות ומשתכללת , שבאמצעותה מוציאה שיקוף מלא של תוצאות משתתפיה בכל רבעון גיוס, ואיתם אחוזי המעבר הגבוהים ביותר.

הגבוהים ביותר, לא קצת הגזמת?!

רק במחזור האחרון העפילו מאה וחמישים את יום הסיירות הצהלי כאשר שבעים מהם עברו בהצלחה לגיבוש מטכל, לצידם שישים לגיבוש שייטת והשאר לגיבוש חובלים כאשר במקביל אליהם שבעים וחמישה לוחמי מסלול פקדו את חטיבת הקומנדו עד לכדי שמפקדי יחידות אלו התקשרו לברך אותנו שוב על איכות ורמה חסרת תקדים של מועמדים אותם שלחנו, וזהו שוב, רבעון הגיוס האחרון.

את השיחה מולו המשכנו כמעל שעתיים בהם נשארנו מרותקים לכיסאות ופעורי פה, כדי להפנים את העובדה הברורה שאותה אסכם בפניכם ברגעים אלו ממש, חברים יקרים, אם אתם מכוונים להגיע אל על ומעבר, לבחור את מסלול ההכנה הנכון ביותר ליחידות החוד של צה"ל, ואף להבטיח את מקומכם בשורותיהם, אין בחירה טובה מהם, מאדרנלין חברה להכשרות וכושר קרבי.

מערכת האתר

ברוכים הבאים לניוז אי אל פורטל החדשות של ישראל, אנחנו עושים את מיטב המאמצים לתת לכם את המידע הכי חם ועדכני בארץ, בעולם ובאינטרנט בפרט, מעוניינים לפרסם אצלנו? אתם יכולים ליצור איתנו קשר למייל - liran.richback@gmail.com או לחלופין לשלוח לנו הודעה בפייסבוק ונשמח לעזור לכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button